Trenutno čitaš
Čudesne prednosti kupanja u slanoj vodi

Čudesne prednosti kupanja u slanoj vodi

slana voda, kupanja, more
ORBIZ konferencija
ORBIZ konferencija

Kupanje u slanoj vodi vijekovima je cijenjeno zbog svojih zdravstvenih benefita, a danas je popularno kao dio talasoterapije – terapije koja koristi morske resurse za poboljšanje zdravlja i blagostanja. Bilo da se radi o osvježavajućem uranjanju u more ili relaksirajućoj kupki kod kuće, slana voda nudi brojne koristi za kožu, mišiće, zglobove i opšte stanje organizma. 

Stručnjaci ističu da minerali poput magnezijuma, kalijuma i kalcijuma, prisutni u morskoj vodi, mogu pozitivno uticati na zdravlje kože, smanjiti stres i poboljšati cirkulaciju. Slana voda ima čudesne benefite, a da je “more zdravlje”, je generacijsko znanje koje se poklapa sa terapijskom filozofijom nazvanom talasoterapija.

kupanje
@the.fashionistas.lifestyle

Priroda krvne plazme je dokaz naše povezanosti sa morem. Hemijska analiza pokazuje da se isti soli—kalijum, kalcijum, magnezijum—nalaze u morskoj vodi i ljudskoj krvnoj plazmi, objašnjavaju terapeuti u spa centru za talasoterapiju. Međutim, da bi se potpuno apsorbovali minerali i oligoelementi iz morske vode, nije dovoljno samo osvježavajuće uranjanje. Kao i kod mnogih starijih tradicija, postoje tajne kako izvući maksimalnu korist od kupanja u slanoj vodi.

Ritual apsorpcije kroz kožu zahtijeva najmanje 12 minuta u moru. Naše tijelo ne može sintetizovati oligoelemente i minerale, tako da su nam potrebni spoljašnji izvori unosom hrane i pića ili apsorpcijom kroz kožu. Talasoterapija balansira tijelo kroz osmotsku apsorpciju, prirodan proces koji se odvija u svim živim ćelijama. Ovaj proces balansira tečnosti u našem tijelu i nudi brojne zdravstvene koristi, zbog čega preporučuju produžavanje vremena kupanja na 18 do 20 minuta.

kupanja
@ajcoastal

Mnogo smo pričali o magnezijumu i njegovoj ključnoj ulozi u našem tijelu, a pokazalo se da utiče na oko 80% naših metaboličkih funkcija, pomažući u regulaciji svega, od sna do nivoa šećera u krvi i raspoloženja. Kada je riječ o kupanju u slanoj vodi, magnezijum i drugi minerali iz mora apsorbuju se kroz folikule dlake, nudeći brojne prednosti za kožu.

Magnezijum pomaže u zaštiti barijere kože i djeluje kao antioksidant protiv slobodnih radikala. Takođe, ublažava bolove u mišićima i zglobovima, pospješuje opuštanje i poboljšava odmor. Kupke u soli se vijekovima koriste za liječenje kožnih problema.

Pročitaj

@ootdmagazine

Kada je riječ o osmozi, voda mora biti na određenoj temperaturi. Da bi došlo do osmotske apsorpcije i da bi supstance iz morskog okruženja prodrle u kožu, voda mora biti između 35 i 37 stepeni, što odgovara tjelesnoj temperaturi tako da se proces dešava prirodno. Hladne kupke takođe nude prednosti, kao što je poboljšanje cirkulacije. Kupanje u moru uvijek ima mentalne i fizičke prednosti. Pomaže nam da se opustimo, čini da se osjećamo dobro, i posljedično poboljšava naše raspoloženje.

Stručnjaci kažu da brzo uranjanje u more, iako prijatno, neće pružiti sve koristi. Da bismo potpuno apsorbovali zdrave minerale i oligoelemente u slanoj morskoj vodi, treba nam najmanje 12 minuta uranjanja. Idealno je 18 do 20 minuta.

Naslovna fotografija: fahdesss

© 2024 Ultra Magazin. Sva prava zadržana. Play Team

Uslovi korištenja

Impressum