Trenutno čitaš
Posna pizza sa špinatom koja osvaja na prvi zalogaj!

Posna pizza sa špinatom koja osvaja na prvi zalogaj!

posna pizza
Jelen pivo - Za naša dobra vremena
Jelen pivo - Za naša dobra vremena

Ima li neko ko ne voli pizzu? Ok, ne treba je jesti prečesto, ali ponekad nam stvarno treba pizza. Naročito kada je jednostavna za napraviti i ukusna poput ove.

Naravno najbolje je kad pripremimo domaće tijesto, ali ponekad u žurbi možeš ga zamijeniti i kupovnom korom za pizzu. Takođe, ako unaprijed napraviš tijesto za pizzu i staviš ga u zamrzivač, možeš imati domaću pizzu za manje od 20 minuta!

Sastojci:

  • 1 pizza tijesto  (bez glutena, po želji)
  • 200 g špinata (svježi ili zamrznuti)
  • 3 češnja bijelog luka
  • so, biber po ukusu
  • 150 g biljnog krem sira
  • 75 g biljnog sira
  • 1 kašika maslinovog ulja
  • 150 g šampinjona
  • 2 kašike pinjola
posna pizza
Foto: emeals.com

Priprema:

Zagrij rernu na 200 ° C. Razvuci tijesto za pizzu. Stavi tijesto za pizzu na lim za pečenje obložen papirom. Ako koristiš zamrznuti špinat, jednostavno ga odmrzni i ocijedi tečnost. Ako koristiš svježi špinat, slanu vodu stavi da proključa, dodaj špinat i pusti da krčka 1-2 minute dok ne počne da vene. Zatim ocijedi špinat i nasjeckaj.

Zagrij malo ulja u posudi i peci bijeli luk 30 sekundi uz miješanje. Zatim dodaj krem ​​sir zajedno sa špinatom. Začini solju i biberom po ukusu i promiješaj.

Nanesi kremu od špinata i biljni sir preko tijesta za pizzu. Peci pizzu oko 10-15 minuta dok se sir ne otopi.

U međuvremenu proprži gljive u tavi sa uljem 6-8 minuta do zlatno smeđe boje. Dodaj malo soli po ukusu. Tostiraj pinjole u drugoj posudi bez dodavanja ulja.

Pročitaj
crna čokolada

Kada je pizza gotova dodaj gljive i pinjole.

Prijatno!

Prati nas

   

© 2025 Ultra Magazin. Sva prava zadržana. Play Team

Uslovi korištenja

Impressum